Orlistat Teva 60 mg tvrdé tobolky (Orlistatum)

Co je Orlistat Teva 60 mg

Orlistat Teva 60 mg je léčivý přípravek na snížení tělesné hmotnosti pro dospělé od 18 let věku, kteří trpí nadváhou a mají Body Mass Index (BMI) 28 nebo více. Léčivý přípravek Orlistat Teva 60 mg by se měl užívat v kombinaci s nízkokalorickou dietou se sníženým obsahem tuků.

K čemu se přípravek používá

Orlistat Teva 60 mg Vám pomůže snížit nadváhu a zlepšit tak Váš zdravotní stav. Nadváha je nebezpečím pro Vaše zdraví, protože zvyšuje riziko rozvoje některých závažných zdravotních problémů jako je vysoký krevní tlak, diabetes (cukrovka), onemocnění srdce, infarkt myokardu, určité typy rakoviny a osteoartróza. Snížení tělesné hmotnosti a udržení si váhového úbytku Vám pomůže tato rizika snížit a zlepšit tak Váš zdravotní stav. Proto je dosažení správné tělesné hmotnosti velmi přínosné.

Orlistat Teva 60 mg užívejte pouze, pokud je Vám 18 let a více a Váš Body Mass Index je 28 nebo vyšší. Tabulka níže Vám pomůže zjistit, zda trpíte nadváhou a zda je pro Vás Orlistat Teva 60 mg vhodný.

Jak Orlistat Teva 60 mg funguje

Účinná látka Orlistat Teva 60 mg je navrhnuta tak, aby zasáhla tuky ve Vašem trávicím systému. Zabrání vstřebání přibližně čtvrtiny tuků přijatých potravou. Tyto tuky projdou Vaším tělem a vyloučí se stolicí.

Při užívání přípravku Orlistat Teva 60 mg je také důležité dodržování diety se sníženým obsahem tuků. Pokud vynecháte jídlo, nebo jídlo neobsahuje žádny tuk, tobolku neužívejte. Neužívejte více než tři tobolky denně. Pokud tomu tak bude, účinek tobolek Vám pomůže zhubnout více, než držení samotné diety. Ke každým dvěma kilogramům, které zhubnete díky dietě, Vám Orlistat Teva 60 mg může pomoci shodit přibližně další kilogram.

Postup užívání

Přípravek Orlistat Teva 60 mg by se měl užívat v kombinaci s nízkokalorickou dietou se sníženým obsahem tuků, proto je vhodné si zvolit den, kdy začnete užívat tobolky. Před zahájením užívání tobolek začněte s nízkokalorickou dietou se sníženým obsahem tuků a nechte Vašemu organismu několik dní, aby si zvykl na nové stravovací návyky.

Orlistat Teva 60 mg se užívá s hlavními jídly – tj. 3 krát denně užít jednu tobolku bezprostředně před, během nebo do jedné hodiny po jídle. Během užívání Orlistat Teva 60 mg se také doporučuje užívat každý den multivitamínový přípravek. Orlistat Teva 60 mg totiž může snižovat hladiny některých vstřebávaných vitamínů, především vitamínů A, D, E a K, jedná se o tzv. vitamíny rozpustné v tucích. Multivitamíny by se měl užívat před spaním, aby se zajistilo, že se vitamíny vstřebají.

Úspěšné zhubnutí a následné udržení si váhy nespočívá pouze ve změně jídelníčku po krátkou dobu užívání Orlistat Teva 60 mg. Pokud si chcete váhový úbytek udržet, je důležité si změny stravovacích návyků a pohybových aktivit zachovat i po ukončení léčby s Orlistat Teva 60 mg.

Důležité informace:

  • Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci. Orlistat Teva, 60 mg je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, obsahuje orlistatum. O správném použití se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.
     
  • Přípravek Orlistat Teva je určen ve spojení s mírnou nízkokalorickou dietou s nízkým obsahem tuku ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých pacientů (nad 18 let) s nadváhou - Body Mass Index je 28 nebo vyšší.
     
  • Pokud nezhubnete ani po 12 týdnech léčby tímto přípravkem, měl/a by ste se poradit se svým lékařem nebo lékárníkem.
     
  • Délka léčby by neměla přesáhnout 6 měsíců.